SAMAI - BRANDA

Šių metų vasario 16 d., Šilutės krepšinio salėje vyko Lietuvos krepšinio veteranų lygos 45+ rungtynės, kuriose susitiko Šilutės „Šamai“ ir Šiaulių „Branda“ komandos. Rungtynės gan įdomios, nes pagaliau buvo žaidžiamas krepšinis, o ne žodžių karas. Kažkodėl žaidžiant veteranams dažnai už nepavykusį paties žaidėjo žaidimą pradedama kaltinti teisėjus, komandos draugus ir galiausiai net sekretoriatas neįtinka, nes veteranų nuomone - jis vagia taškus. Bet šįkart to nebuvo, kiekvienas taškas įrašytas ir daugiau jų pelnė  Šiaulių „Brandos“ krepšininkai.

Pirmąjį kėlinį taikliu tolimu metimu pradėjo „Šamų“ komandos lyderis Petras Jonikas. Vėliau sekė ir taiklus Petro dvitaškis, tad rezultatu 5:0 pirmavo Šilutės „Šamai“. Bet netrukus į taškų rinkimą įsijungė ir Šiaulių „Branda“ atstovai. Pirmąjį kėlinį komandos ėjo taškas į tašką ir vos vienu tašku, po pirmųjų 10 žaidimo minučių,  pirmavo šilutiškiai.

Kiek atsipūtę ir grįžę į aikštelę veteranai tęsė kovas. Antrąjį kėlinį laimėjo šiauliečiai ir įsiveržė į priekį 28:30. Daugiau nei pusę antrojo kėlinio taškų „Brandos“ komandai pelnė L. Ulevičius, taip išvesdamas šiauliečius į priekį.

Trečiasis kėlinys sėkmingesnis „Šamų“ komandai, o „Brandos“ krepšininkams niekaip nepavykdavo pelnyti taškų. Ar čia reikėtu girti „Šamus“ už puikią gynybą? Šįkart-ne, tiesiog mums pasitaikė  ne „taikliosios rankos“ kėlinys. Po trijų kėlinių rezultatas 40:38.

Iki pat ketvirto kėlinio pabaigos, kai jau atrodė, kad gali prireikti pratęsimo, kad sužinotumėm kuri komanda stipresnė, „Brandos“ krepšininkai įgavo  antrąjį  kvėpavimą, greitos atakos ir jau 6 taškais pirmauja Šiauliai. Šilutiškiai bandė taisyti padėtį, bet... švieslentė rodė 51:57 Šiaulių „Brandos“ naudai.

Šilutės „Šamų“ komandai daugiausia taškus pelnė: P. Jonikas (20), J. Jaunius (9).

Varžovų komandoje rezultatyviausias buvo L. Ulevičius (18) ir S. Birutis (13)